Amphenol Aerospace Operations SJT00RT-14-18SA(023)
SJT00RT-14-18SA(023) picture photo
Mfg. Part Number
SJT00RT-14-18SA(023)
Brief Description
CONN RCPT 18POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
SJT00RT-14-18SA(023).pdf
Availability of SJT00RT-14-18SA(023)
QUANTITY
SJT00RT-14-18SA(023) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJT00RT-14-18SA(023)
Internal Part NumberEIS-SJT00RT-14-18SA(023)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions18
Shell Size - Insert14-18
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJT00RT-14-18SA(023)
Related LinksSJT00RT-14, SJT00RT-14-18SA(023) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJT00RT-14-18SA(023) Details Description
Related parts for SJT00RT-14-18SA(023)
RES SMD 402K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.2A 240 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 32MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 10MM datasheet.pdf
COVER BTS 17 KIT datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING ALUMINUM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 15W UFRM datasheet.pdf