Amphenol Aerospace Operations SJT07RT-12-98S(014)
SJT07RT-12-98S(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJT07RT-12-98S(014)
Brief Description
CONN RCPT 10POS JAM NUT SCKT
Datasheet Download
SJT07RT-12-98S(014).pdf
Availability of SJT07RT-12-98S(014)
QUANTITY
SJT07RT-12-98S(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJT07RT-12-98S(014)
Internal Part NumberEIS-SJT07RT-12-98S(014)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-98
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJT07RT-12-98S(014)
Related LinksSJT07RT-1, SJT07RT-12-98S(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJT07RT-12-98S(014) Details Description
Related parts for SJT07RT-12-98S(014)
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN 12V SOT-223 datasheet.pdf
CONN RCPT FLG HSG .312 3POS BLK datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 120MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 525V 2.5A IPAK datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf