Amphenol Aerospace Operations SJT07RT-14-19P(014)
SJT07RT-14-19P(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJT07RT-14-19P(014)
Brief Description
CONN RCPT 19POS JAM NUT PINS
Datasheet Download
SJT07RT-14-19P(014).pdf
Availability of SJT07RT-14-19P(014)
QUANTITY
SJT07RT-14-19P(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJT07RT-14-19P(014)
Internal Part NumberEIS-SJT07RT-14-19P(014)
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJT07RT-14-19P(014)
Related LinksSJT07RT-1, SJT07RT-14-19P(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJT07RT-14-19P(014) Details Description
Related parts for SJT07RT-14-19P(014)
MOSFET N-CH 30V 90A I-PAK datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 100MA 16DIP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
LED CBI 5MM YLW WATER CLR datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV X7R 0805 datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
THERMAL PAD TG2030 20X20X3MM datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 60POS 0.20MM R/A datasheet.pdf