Amphenol Aerospace Operations SJT07RT-14-35PB(014)
SJT07RT-14-35PB(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJT07RT-14-35PB(014)
Brief Description
CONN RCPT 37POS JAM NUT PINS
Datasheet Download
SJT07RT-14-35PB(014).pdf
Availability of SJT07RT-14-35PB(014)
QUANTITY
SJT07RT-14-35PB(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJT07RT-14-35PB(014)
Internal Part NumberEIS-SJT07RT-14-35PB(014)
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions37
Shell Size - Insert14-35
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Current Rating-
Voltage - Rated400VAC, 550VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJT07RT-14-35PB(014)
Related LinksSJT07RT-14, SJT07RT-14-35PB(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJT07RT-14-35PB(014) Details Description
Related parts for SJT07RT-14-35PB(014)
CABLE FLAT FLEX 22POS 1MM 3" datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN SOCKET SOIC ZIF 44POS GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 3A I-PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 708UF 125V QC TERM datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-PWR 8 WIRE 60" datasheet.pdf
WIRING BLK ASSY 50PR 110CONNECT datasheet.pdf
RES 8.20K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 35A DO5 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
MODULE DIODE 200A HALFPAK datasheet.pdf