Amphenol Aerospace Operations SJTG06RT-14-18S(023)
SJTG06RT-14-18S(023) picture photo
Mfg. Part Number
SJTG06RT-14-18S(023)
Brief Description
CONN PLUG 18POS STRAIGHT SCKT
Datasheet Download
SJTG06RT-14-18S(023).pdf
Availability of SJTG06RT-14-18S(023)
QUANTITY
SJTG06RT-14-18S(023) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTG06RT-14-18S(023)
Internal Part NumberEIS-SJTG06RT-14-18S(023)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions18
Shell Size - Insert14-18
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTG06RT-14-18S(023)
Related LinksSJTG06RT-1, SJTG06RT-14-18S(023) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJTG06RT-14-18S(023) Details Description
Related parts for SJTG06RT-14-18S(023)
BRD SPT SNAP FIT SCREW MNT 1/4" datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR PCM4104 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
H48-6 SHEET 320X320X0.5MM datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LIMIT SW, ROLLER LEVER datasheet.pdf
CABLE 9COND 16AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 68 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf