Amphenol Aerospace Operations SJTG06RT-14-19P(014)
SJTG06RT-14-19P(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJTG06RT-14-19P(014)
Brief Description
CONN PLUG 19POS STRAIGHT PINS
Datasheet Download
SJTG06RT-14-19P(014).pdf
Availability of SJTG06RT-14-19P(014)
QUANTITY
SJTG06RT-14-19P(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTG06RT-14-19P(014)
Internal Part NumberEIS-SJTG06RT-14-19P(014)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTG06RT-14-19P(014)
Related LinksSJTG06RT-1, SJTG06RT-14-19P(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJTG06RT-14-19P(014) Details Description
Related parts for SJTG06RT-14-19P(014)
CAP ALUM 33UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
SENSOR GAUGE PRESS 29PSI MAX datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS .100 L.104 datasheet.pdf
FEMALE MACHINED SEALOK datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf