Amphenol Aerospace Operations SJTG06RT-14-35P(014)LC
SJTG06RT-14-35P(014)LC picture photo
Mfg. Part Number
SJTG06RT-14-35P(014)LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PIN
Datasheet Download
SJTG06RT-14-35P(014)LC.pdf
Availability of SJTG06RT-14-35P(014)LC
QUANTITY
SJTG06RT-14-35P(014)LC Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTG06RT-14-35P(014)LC
Internal Part NumberEIS-SJTG06RT-14-35P(014)LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 I & III, VG 96912, SJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions37
Shell Size - Insert14-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTG06RT-14-35P(014)LC
SJTG06RT-14-35P(014)LC Details Description
Related parts for SJTG06RT-14-35P(014)LC
FILTER LINE 3MH 3A HORIZONTAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXR I2C HOTSWAP 20SSOP datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
IC STEREO AUD CODEC LP 81DSBGA datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917 datasheet.pdf