Amphenol Aerospace Operations SJTG06RT-16-26PA(014)
SJTG06RT-16-26PA(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJTG06RT-16-26PA(014)
Brief Description
CONN PLUG 26POS STRAIGHT PINS
Datasheet Download
SJTG06RT-16-26PA(014).pdf
Availability of SJTG06RT-16-26PA(014)
QUANTITY
SJTG06RT-16-26PA(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTG06RT-16-26PA(014)
Internal Part NumberEIS-SJTG06RT-16-26PA(014)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTG06RT-16-26PA(014)
Related LinksSJTG06RT-1, SJTG06RT-16-26PA(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJTG06RT-16-26PA(014) Details Description
Related parts for SJTG06RT-16-26PA(014)
JUMPER QL 2 SAK35-SAK10 2POS datasheet.pdf
IC ADC 18BIT SER INTRFACE 24SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET 80POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf