Amphenol Aerospace Operations SJTG06RT-22-35PA
SJTG06RT-22-35PA picture photo
Mfg. Part Number
SJTG06RT-22-35PA
Brief Description
CONN PLUG 100POS STRAIGHT PINS
Datasheet Download
SJTG06RT-22-35PA.pdf
Availability of SJTG06RT-22-35PA
QUANTITY
SJTG06RT-22-35PA Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTG06RT-22-35PA
Internal Part NumberEIS-SJTG06RT-22-35PA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions100
Shell Size - Insert22-35
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Cadmium over Nickel Plated
Current Rating-
Voltage - Rated400VAC, 550VDC
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTG06RT-22-35PA
Related LinksSJTG06RT, SJTG06RT-22-35PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJTG06RT-22-35PA Details Description
Related parts for SJTG06RT-22-35PA
TVS DIODE 24VWM 40.5VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEADER 35POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
RES 330K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 198 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf