Amphenol Aerospace Operations SJTG06RT-24-29PA(014)
SJTG06RT-24-29PA(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJTG06RT-24-29PA(014)
Brief Description
CONN PLUG 29POS STRAIGHT PINS
Datasheet Download
SJTG06RT-24-29PA(014).pdf
Availability of SJTG06RT-24-29PA(014)
QUANTITY
SJTG06RT-24-29PA(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTG06RT-24-29PA(014)
Internal Part NumberEIS-SJTG06RT-24-29PA(014)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions29
Shell Size - Insert24-29
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTG06RT-24-29PA(014)
Related LinksSJTG06RT-2, SJTG06RT-24-29PA(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJTG06RT-24-29PA(014) Details Description
Related parts for SJTG06RT-24-29PA(014)
IC SDRAM 64MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 80W datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1COAX+2LV PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR 7C 7#12 SKT RECP datasheet.pdf
3MM SEALED LITEPIPE LENS ASSY datasheet.pdf