Amphenol Aerospace Operations SJTP00RT-20-2P
SJTP00RT-20-2P picture photo
Mfg. Part Number
SJTP00RT-20-2P
Brief Description
CONN RCPT 65POS WALL MNT PINS
Datasheet Download
SJTP00RT-20-2P.pdf
Availability of SJTP00RT-20-2P
QUANTITY
SJTP00RT-20-2P Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTP00RT-20-2P
Internal Part NumberEIS-SJTP00RT-20-2P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions65
Shell Size - Insert20-2
Current Rating-
Voltage - Rated400VAC, 550VDC
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTP00RT-20-2P
Related LinksSJTP00R, SJTP00RT-20-2P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJTP00RT-20-2P Details Description
Related parts for SJTP00RT-20-2P
SW ROTARY DIP 16POS HEX SEAL 20V datasheet.pdf
RES SMD 154KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE T/D CLASS L 1500A 600V datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SRL 28SOIC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 75mA Signage 8-MSOP-EP datasheet.pdf