Amphenol Aerospace Operations SJTP00RT-22-2P
SJTP00RT-22-2P picture photo
Mfg. Part Number
SJTP00RT-22-2P
Brief Description
CONN RCPT 85POS WALL MNT PINS
Datasheet Download
SJTP00RT-22-2P.pdf
Availability of SJTP00RT-22-2P
QUANTITY
SJTP00RT-22-2P Order Process
Ship out your order
Specifications of SJTP00RT-22-2P
Internal Part NumberEIS-SJTP00RT-22-2P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions85
Shell Size - Insert22-2
Current Rating-
Voltage - Rated400VAC, 550VDC
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJTP00RT-22-2P
Related LinksSJTP00R, SJTP00RT-22-2P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJTP00RT-22-2P Details Description
Related parts for SJTP00RT-22-2P
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM SOD123FL datasheet.pdf
RES CERAMIC 2.2 OHM 15W 5% WW datasheet.pdf
CONN RCPT MINI DIN 4P W/PANEL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.81MM R/A BK datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 13POS datasheet.pdf