C&K Components SK22D28G6NS
SK22D28G6NS picture photo
Mfg. Part Number
SK22D28G6NS
Manufacturer
Product Category
Slide Switches
Brief Description
SWITCH SLIDE
Datasheet Download
SK22D28G6NS.pdf
Availability of SK22D28G6NS
QUANTITY
SK22D28G6NS Order Process
Ship out your order
Specifications of SK22D28G6NS
Internal Part NumberEIS-SK22D28G6NS
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package230
Category Switches
FamilySlide Switches
SeriesSK, COMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SK22D28G6NS
Related LinksSK22D, SK22D28G6NS Datasheet, C&K Components Distributor
SK22D28G6NS Details Description
Related parts for SK22D28G6NS
RES 5.6K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC POWER-DIST SWITCH 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER HI-SPEED DUAL 56POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 444 I/O 676FBGA datasheet.pdf
RES 29.8K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 6 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL TS 2" 6A MED datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 48VOUT 25W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.6A 88 MOHM SMD datasheet.pdf