C&K Components SK24H02G4
SK24H02G4 picture photo
Mfg. Part Number
SK24H02G4
Manufacturer
Product Category
Slide Switches
Brief Description
SWITCH SLIDE
Datasheet Download
SK24H02G4.pdf
Availability of SK24H02G4
QUANTITY
SK24H02G4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SK24H02G4
Internal Part NumberEIS-SK24H02G4
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Switches
FamilySlide Switches
SeriesSK, COMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SK24H02G4
Related LinksSK24, SK24H02G4 Datasheet, C&K Components Distributor
SK24H02G4 Details Description
Related parts for SK24H02G4
RES 140K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 5POS STR TIN datasheet.pdf
CONTROL TEMP REL OUT 24V 18-36V datasheet.pdf