CTS Electronic Components SK4000901
SK4000901 picture photo
Mfg. Part Number
SK4000901
Manufacturer
Product Category
Filter Kits
Brief Description
EMI FILTER METRIC THREAD SAMPLE
Datasheet Download
SK4000901.pdf
Availability of SK4000901
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SK4000901 Order Process
Ship out your order
Specifications of SK4000901
Internal Part NumberEIS-SK4000901
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Kits
FamilyFilter Kits
Series-
PackagingPlastic Box with Bin Guide
Kit TypeFeed Through, LC Network
Values50 pcs - 5 ea of 10 values
Mounting TypeThrough Hole
Packages IncludedAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SK4000901
Related LinksSK40, SK4000901 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
SK4000901 Details Description
Related parts for SK4000901
MODULE 32MB SDRAM 32MB FLASH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 16.5A 12 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS CABLE SKT datasheet.pdf
2MM HM,ASY,T-D/E,HDR,8R,200,AP datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf