Littelfuse SL1021A200R
SL1021A200R picture photo
Mfg. Part Number
SL1021A200R
Brief Description
GDT 200V 10KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
SL1021A200R.pdf
Availability of SL1021A200R
QUANTITY
SL1021A200R Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1021A200R
Internal Part NumberEIS-SL1021A200R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSL1021A
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)200V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance-
Number of Poles3
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder, 3 Lead (Radial Bend)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1021A200R
Related LinksSL102, SL1021A200R Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1021A200R Details Description
Related parts for SL1021A200R
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 8.06KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECPT 80POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 35NS 84PGA datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 3.1A TSOT26 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SCKT datasheet.pdf