Littelfuse SL1024B145C
SL1024B145C picture photo
Mfg. Part Number
SL1024B145C
Brief Description
GDT 145V 20KA
Datasheet Download
SL1024B145C.pdf
Availability of SL1024B145C
QUANTITY
SL1024B145C Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1024B145C
Internal Part NumberEIS-SL1024B145C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSL1024B
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)145V
Impulse Discharge Current (8/20µs)20000A (20kA)
Tolerance-
Number of Poles3
Fail ShortNo
Mounting TypeUser Defined
Package / CaseCylinder No Lead, 3 Terminal
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1024B145C
Related LinksSL102, SL1024B145C Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1024B145C Details Description
Related parts for SL1024B145C
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A DPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf