Littelfuse SL1411A075A
SL1411A075A picture photo
Mfg. Part Number
SL1411A075A
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 75V 10KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
SL1411A075A.pdf
Availability of SL1411A075A
QUANTITY
SL1411A075A Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1411A075A
Internal Part NumberEIS-SL1411A075A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSL1411A
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)75V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance-
Number of Poles2
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1411A075A
Related LinksSL141, SL1411A075A Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1411A075A Details Description
Related parts for SL1411A075A
TRANS PNP 40V 0.2A TO92 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC SBC CAN HS 5V 32HTSSOP datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 10% 25V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
HIROSE U.FL TO SMA(F) 100MM datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC .187A datasheet.pdf
DSub Connector Receptacle, Female Sockets 11 (10 + 1 Coax or Power) Position datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf