Littelfuse SL1411A230A
SL1411A230A picture photo
Mfg. Part Number
SL1411A230A
Brief Description
GDT 230V 10KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
SL1411A230A.pdf
Availability of SL1411A230A
QUANTITY
SL1411A230A Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1411A230A
Internal Part NumberEIS-SL1411A230A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesSL1411A
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)230V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1411A230A
Related LinksSL141, SL1411A230A Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1411A230A Details Description
Related parts for SL1411A230A
RES SMD 27.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 5V SIP 5.2KV datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X18 20NS 64QFP datasheet.pdf
DRIP SHIELD 42" GREY datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 24 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 RS/SW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A SMA datasheet.pdf