Littelfuse SL1411A350SM
SL1411A350SM picture photo
Mfg. Part Number
SL1411A350SM
Brief Description
GDT 350V 10KA SURFACE MOUNT
Datasheet Download
SL1411A350SM.pdf
Availability of SL1411A350SM
QUANTITY
SL1411A350SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1411A350SM
Internal Part NumberEIS-SL1411A350SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesSL1411A
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)350V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Fail ShortNo
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD Cylinder Square End
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1411A350SM
Related LinksSL1411, SL1411A350SM Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1411A350SM Details Description
Related parts for SL1411A350SM
IDC CABLE - ASC34H/AE34G/ASC34H datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .067".084"L datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN SOCKET 140PS STR .050" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf