TDK Corporation SLF10145T-681MR38
SLF10145T-681MR38 picture photo
Mfg. Part Number
SLF10145T-681MR38
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680UH 380MA 1.92 OHM
Datasheet Download
SLF10145T-681MR38.pdf
Availability of SLF10145T-681MR38
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SLF10145T-681MR38 Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF10145T-681MR38
Internal Part NumberEIS-SLF10145T-681MR38
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating380mA
Current - Saturation380mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.92 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF10145T-681MR38
Related LinksSLF10145, SLF10145T-681MR38 Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF10145T-681MR38 Details Description
Related parts for SLF10145T-681MR38
CONN HEADER 2POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT TIN 10POS datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS SNGL SMD datasheet.pdf
4P 4C 3W RIGHT VERT XCHD HDR datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS INLINE PIN datasheet.pdf