TDK Corporation SLF12555T-330M1R9-PF
SLF12555T-330M1R9-PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF12555T-330M1R9-PF
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.9A 41.5 MOHM
Datasheet Download
SLF12555T-330M1R9-PF.pdf
Availability of SLF12555T-330M1R9-PF
QUANTITY
SLF12555T-330M1R9-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF12555T-330M1R9-PF
Internal Part NumberEIS-SLF12555T-330M1R9-PF
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating1.9A
Current - Saturation1.9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)49.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF12555T-330M1R9-PF
Related LinksSLF12555T-, SLF12555T-330M1R9-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF12555T-330M1R9-PF Details Description
Related parts for SLF12555T-330M1R9-PF
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP OFF COLL ON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.9A 100 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 20COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf