TDK Corporation SLF12575T-6R8N5R9-PF
SLF12575T-6R8N5R9-PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF12575T-6R8N5R9-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 5.9A 13.1 MOHM
Datasheet Download
SLF12575T-6R8N5R9-PF.pdf
Availability of SLF12575T-6R8N5R9-PF
QUANTITY
SLF12575T-6R8N5R9-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF12575T-6R8N5R9-PF
Internal Part NumberEIS-SLF12575T-6R8N5R9-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSLF(-H) Series Comparison
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating5.9A
Current - Saturation7.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)15.7 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.309" (7.85mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF12575T-6R8N5R9-PF
Related LinksSLF12575T-, SLF12575T-6R8N5R9-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF12575T-6R8N5R9-PF Details Description
Related parts for SLF12575T-6R8N5R9-PF
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN RECEPT 34POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 51PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
TONE GENERATOR datasheet.pdf
SPCL KT FOR 1 UM2460-1 UM2466 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf