TDK Corporation SLF7032T-470MR67-2
SLF7032T-470MR67-2 picture photo
Mfg. Part Number
SLF7032T-470MR67-2
Brief Description
FIXED IND 47UH 670MA 288 MOHM
Datasheet Download
SLF7032T-470MR67-2.pdf
Availability of SLF7032T-470MR67-2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SLF7032T-470MR67-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF7032T-470MR67-2
Internal Part NumberEIS-SLF7032T-470MR67-2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating670mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)288 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF7032T-470MR67-2
Related LinksSLF7032T-, SLF7032T-470MR67-2 Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF7032T-470MR67-2 Details Description
Related parts for SLF7032T-470MR67-2
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 3A DPAK datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS GOLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 18A DPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 8A TO-220 datasheet.pdf
MT-RJ SECURE JACK XG 50/125 RED datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.87A 170 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CBL SKT RA CRIMP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 20 INCH datasheet.pdf