TDK Corporation SLF7032T-470MR67-2PF
SLF7032T-470MR67-2PF picture photo
Mfg. Part Number
SLF7032T-470MR67-2PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 670MA 288 MOHM
Datasheet Download
SLF7032T-470MR67-2PF.pdf
Availability of SLF7032T-470MR67-2PF
QUANTITY
SLF7032T-470MR67-2PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SLF7032T-470MR67-2PF
Internal Part NumberEIS-SLF7032T-470MR67-2PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating670mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)288 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLF7032T-470MR67-2PF
Related LinksSLF7032T-4, SLF7032T-470MR67-2PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SLF7032T-470MR67-2PF Details Description
Related parts for SLF7032T-470MR67-2PF
CONN MR STRAIN RELIEF 9POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 8A 125V datasheet.pdf
IC DAC 16BIT R-R QUAD 16SSOP datasheet.pdf
LED CBI 5MM MULTI BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
SEALED SENSOR CONNECTOR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 16.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf