Bivar, Inc. SLM2805HD-LS
SLM2805HD-LS picture photo
Mfg. Part Number
SLM2805HD-LS
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY 0.28" 5MM RED DIFF WHT
Datasheet Download
SLM2805HD-LS.pdf
Availability of SLM2805HD-LS
QUANTITY
SLM2805HD-LS Order Process
Ship out your order
Specifications of SLM2805HD-LS
Internal Part NumberEIS-SLM2805HD-LS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLM2805HD-LS
Related LinksSLM280, SLM2805HD-LS Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
SLM2805HD-LS Details Description
Related parts for SLM2805HD-LS
CAP MICA 150PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
STAR BOARD THERMAL INTERFACE PAD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 38MA 96 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (SEALED, 2A, SINGL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.2V 10W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf