IXYS Corporation SLMD480H12
SLMD480H12 picture photo
Mfg. Part Number
SLMD480H12
Manufacturer
Product Category
Solar Cells
Brief Description
MONO SOLAR CELL 22MM X 35MM
Datasheet Download
SLMD480H12.pdf
Availability of SLMD480H12
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SLMD480H12 Order Process
Ship out your order
Specifications of SLMD480H12
Internal Part NumberEIS-SLMD480H12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductIXOLAR™ High Efficiency SolarBIT
PCN Obsolescence/ EOLSLMD Series 30/Jun/2012
Standard Package50
Category Sensors, Transducers
FamilySolar Cells
SeriesIXOLAR™
Power (Watts) - Max*
Current @ Pmpp18mA
Voltage @ Pmpp6.06V
Current Short Circuit (Isc)20mA
TypeMonocrystalline
Voltage - Open Circuit7.56V
Operating Temperature-
Package / CaseCell (12)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLMD480H12
Related LinksSLMD4, SLMD480H12 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
SLMD480H12 Details Description
Related parts for SLMD480H12
CONN HEADER 10POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 375MW SOD123F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
SMS CABLE PLUG FOR PIN OR COAX datasheet.pdf
PILOT LIGHT datasheet.pdf
SCREW #6-32X.250 PAN PHSLZN/BR/S datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 22K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf