Bivar, Inc. SLP3-450-100-R
SLP3-450-100-R picture photo
Mfg. Part Number
SLP3-450-100-R
Manufacturer
Product Category
Optics - LEDs - Light Pipes
Brief Description
LIGHT PIPE RIGID CLEAR 3MM
Datasheet Download
SLP3-450-100-R.pdf
Availability of SLP3-450-100-R
QUANTITY
SLP3-450-100-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SLP3-450-100-R
Internal Part NumberEIS-SLP3-450-100-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Optoelectronics
FamilyOptics - LEDs - Light Pipes
SeriesSLP-3
ColorClear
ConfigurationSingle
TypeRigid
Mounting Type*
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLP3-450-100-R
Related LinksSLP3-45, SLP3-450-100-R Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
SLP3-450-100-R Details Description
Related parts for SLP3-450-100-R
CONN RECEPT 8POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SENSOR AMP 100PSI 4-20MA OUT datasheet.pdf
IC FAULT-PROT RS485 TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL US8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 84.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
NTC THERMISTOR S 871/2.1 K/F54 datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT 12AWG CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf