Bivar, Inc. SLP3-600-100-R
SLP3-600-100-R picture photo
Mfg. Part Number
SLP3-600-100-R
Manufacturer
Product Category
Optics - LEDs - Light Pipes
Brief Description
LIGHT PIPE RIGID CLEAR 3MM
Datasheet Download
SLP3-600-100-R.pdf
Availability of SLP3-600-100-R
QUANTITY
SLP3-600-100-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SLP3-600-100-R
Internal Part NumberEIS-SLP3-600-100-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyOptics - LEDs - Light Pipes
SeriesSLP-3
ColorClear
ConfigurationSingle
TypeRigid
Mounting Type*
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLP3-600-100-R
Related LinksSLP3-60, SLP3-600-100-R Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
SLP3-600-100-R Details Description
Related parts for SLP3-600-100-R
TVS DIODE 400VWM 648VC SMB datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 11A SOLDER datasheet.pdf
LMZFL 5/6/135 3.5OR datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf