Cornell Dubilier Electronics SLP681M200C5P3
SLP681M200C5P3 picture photo
Mfg. Part Number
SLP681M200C5P3
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
SLP681M200C5P3.pdf
Availability of SLP681M200C5P3
QUANTITY
SLP681M200C5P3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SLP681M200C5P3
Internal Part NumberEIS-SLP681M200C5P3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAluminum Capacitors
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)293 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.72A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLP681M200C5P3
Related LinksSLP681M, SLP681M200C5P3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
SLP681M200C5P3 Details Description
Related parts for SLP681M200C5P3
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SIDING CLIPS,HORIZ. datasheet.pdf
IC TXRX FIELDBUS MAU 44LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf