NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. SLRC61002HN,551
SLRC61002HN,551 picture photo
Mfg. Part Number
SLRC61002HN,551
Manufacturer
Product Category
RFID, RF Access, Monitoring IC's
Brief Description
IC TXRX CONTACTLESS READ 32HVQFN
Datasheet Download
SLRC61002HN,551.pdf
Availability of SLRC61002HN,551
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SLRC61002HN,551 Order Process
Ship out your order
Specifications of SLRC61002HN,551
Internal Part NumberEIS-SLRC61002HN,551
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package490
Category RF/IF and RFID
FamilyRFID, RF Access, Monitoring IC's
Series-
PackagingTray
TypeRFID Reader
Frequency13.56MHz
StandardsISO 15693, ISO 18000-3
InterfaceI²C, SPI, UART
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-HVQFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLRC61002HN,551
SLRC61002HN,551 Details Description
Related parts for SLRC61002HN,551
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 24AWG .156 WHITE datasheet.pdf
RES 284 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CHOKE DBL 11UH 300MA TIN SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 11MM datasheet.pdf
FEMALE RECEPTACLE 6WAY datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPN datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2K OHM 5% 10W datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 3.9UF AXIAL datasheet.pdf