Ohmite SM102032006FE
SM102032006FE picture photo
Mfg. Part Number
SM102032006FE
Brief Description
RES 200M OHM 1W 1% RADIAL
Datasheet Download
SM102032006FE.pdf
Availability of SM102032006FE
QUANTITY
SM102032006FE Order Process
Ship out your order
Specifications of SM102032006FE
Internal Part NumberEIS-SM102032006FE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Height0.340" (8.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM102032006FE
Related LinksSM1020, SM102032006FE Datasheet, Ohmite Distributor
SM102032006FE Details Description
Related parts for SM102032006FE
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 0804 datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1825 datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED 1" DOMED RED PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
MICRO 9C P 24" 10CR NI datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf
26500 10C 10#16 PIN RECP datasheet.pdf
100UF 40V 10X18MM 85C 15000H datasheet.pdf