Ohmite SM102033005F
SM102033005F picture photo
Mfg. Part Number
SM102033005F
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30M OHM 1W 1% RADIAL
Datasheet Download
SM102033005F.pdf
Availability of SM102033005F
QUANTITY
SM102033005F Order Process
Ship out your order
Specifications of SM102033005F
Internal Part NumberEIS-SM102033005F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSlim-Mox
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Height0.340" (8.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM102033005F
Related LinksSM1020, SM102033005F Datasheet, Ohmite Distributor
SM102033005F Details Description
Related parts for SM102033005F
IC INVERTER HEX 1INPUT 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 30A DPAK datasheet.pdf
HANDLE PULL-TYPE W/HDWRE PKG/100 datasheet.pdf
INDICATOR 110V 16MM FLUSH GREEN datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
14CKT PICOFLEX 160MM LONG datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.49K OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC FIFO SUPERSYNCII 6NS 80TQFP datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C032MS-3 0C1-2 datasheet.pdf
CONICAL SHARP 0.4MM datasheet.pdf