Ohmite SM104032005FE
SM104032005FE picture photo
Mfg. Part Number
SM104032005FE
Brief Description
RES 20M OHM 1.5W 1% RADIAL
Datasheet Download
SM104032005FE.pdf
Availability of SM104032005FE
QUANTITY
SM104032005FE Order Process
Ship out your order
Specifications of SM104032005FE
Internal Part NumberEIS-SM104032005FE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Height0.340" (8.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM104032005FE
Related LinksSM1040, SM104032005FE Datasheet, Ohmite Distributor
SM104032005FE Details Description
Related parts for SM104032005FE
SURGE SUPPRESSOR 6 OUT 2' CORD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT R-R QUAD 16SSOP datasheet.pdf
C/A MTRJ-LC DUP OFNR XG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO215AB datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 160UH 111MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf