Vishay/Dale CMF5010R000GKBF
CMF5010R000GKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5010R000GKBF
Brief Description
RES 10 OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF5010R000GKBF.pdf
Availability of CMF5010R000GKBF
QUANTITY
CMF5010R000GKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5010R000GKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5010R000GKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5010R000GKBF
Related LinksCMF5010, CMF5010R000GKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5010R000GKBF Details Description
Related parts for CMF5010R000GKBF
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MANUAL GFCI 30A 240V 18" datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 8W 0.05% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .050 THRUHL datasheet.pdf