Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T10CAHE3/57T
SM15T10CAHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T10CAHE3/57T
Brief Description
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC SMC
Datasheet Download
SM15T10CAHE3/57T.pdf
Availability of SM15T10CAHE3/57T
QUANTITY
SM15T10CAHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T10CAHE3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T10CAHE3/57T
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, SM15T, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.55V
Voltage - Breakdown (Min)9.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp14.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)103A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T10CAHE3/57T
Related LinksSM15T10C, SM15T10CAHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T10CAHE3/57T Details Description
Related parts for SM15T10CAHE3/57T
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 18DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A 2MM SMD TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 11POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf