Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T18CA-M3/57T
SM15T18CA-M3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T18CA-M3/57T
Brief Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO-214A
Datasheet Download
SM15T18CA-M3/57T.pdf
Availability of SM15T18CA-M3/57T
QUANTITY
SM15T18CA-M3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T18CA-M3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T18CA-M3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSM15T, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15.3V
Voltage - Breakdown (Min)17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)59.5A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T18CA-M3/57T
Related LinksSM15T18C, SM15T18CA-M3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T18CA-M3/57T Details Description
Related parts for SM15T18CA-M3/57T
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8TDFN datasheet.pdf
MCU SECURE ID 32-HVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50A 26.5V datasheet.pdf
DIP CABLE 16POS datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 3A/2A TRPL 32VQFN datasheet.pdf