Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T30AHE3/57T
SM15T30AHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T30AHE3/57T
Brief Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.5VC SMC
Datasheet Download
SM15T30AHE3/57T.pdf
Availability of SM15T30AHE3/57T
QUANTITY
SM15T30AHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T30AHE3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T30AHE3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, SM15T, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)25.6V
Voltage - Breakdown (Min)28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp41.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)36A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T30AHE3/57T
Related LinksSM15T30, SM15T30AHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T30AHE3/57T Details Description
Related parts for SM15T30AHE3/57T
IDC CABLE - MPD40K/MC40G/MPD40K datasheet.pdf
RES 27 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 18POS OR datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PUSH PULL 8SMD datasheet.pdf
350 TB PCB CONNECTOR datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 15C UNSHLD 300V datasheet.pdf