Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T36AHE3/57T
SM15T36AHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T36AHE3/57T
Brief Description
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMC
Datasheet Download
SM15T36AHE3/57T.pdf
Availability of SM15T36AHE3/57T
QUANTITY
SM15T36AHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T36AHE3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T36AHE3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30.8V
Voltage - Breakdown (Min)34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)30A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T36AHE3/57T
Related LinksSM15T36, SM15T36AHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T36AHE3/57T Details Description
Related parts for SM15T36AHE3/57T
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 10A LEVER QC datasheet.pdf
BUZZER 6 VAC/DC STANDARD SOUND datasheet.pdf
CONN FML 160POS 8ROW SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 10K OHM 24SSOP datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 94.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V T/H datasheet.pdf