Vishay Semiconductor/Diodes Division SM15T36CAHE3/57T
SM15T36CAHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SM15T36CAHE3/57T
Brief Description
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMC
Datasheet Download
SM15T36CAHE3/57T.pdf
Availability of SM15T36CAHE3/57T
QUANTITY
SM15T36CAHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SM15T36CAHE3/57T
Internal Part NumberEIS-SM15T36CAHE3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30.8V
Voltage - Breakdown (Min)34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)30A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM15T36CAHE3/57T
Related LinksSM15T36C, SM15T36CAHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SM15T36CAHE3/57T Details Description
Related parts for SM15T36CAHE3/57T
CORD COIL DBL END 4-4 BLACK 5' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V datasheet.pdf
LEGEND CLR datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 16A QC TERM datasheet.pdf
IGBT 1200V 30A 150W TO247 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.5MM datasheet.pdf