Vishay/BCcomponents BFC247052562
BFC247052562 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247052562
Brief Description
CAP FILM 5.6NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247052562.pdf
Availability of BFC247052562
QUANTITY
BFC247052562 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247052562
Internal Part NumberEIS-BFC247052562
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247052562
Related LinksBFC247, BFC247052562 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247052562 Details Description
Related parts for BFC247052562
CONN MCX JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
VARISTOR 73.8V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 27POS .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 26POS 1MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf