JST Sales America Inc. SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER R/A SMD 24POS ZPD
Datasheet Download
SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN).pdf
Availability of SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
QUANTITY
SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZPD Connector Series
Featured ProductZPD Series Connectors
Standard Package700
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesZPD
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeOuter Shroud Contact
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
Related LinksSM24B-ZPDSS, SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN) Details Description
Related parts for SM24B-ZPDSS-TF(LF)(SN)
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.07 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC XLATOR QD TTL/NMOS 20SOEIAJ datasheet.pdf
HDR STR DR.100 GDPR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.375" 3MM 2LD datasheet.pdf
8CKT PICOFLEX 260MM LONG datasheet.pdf