Stackpole Electronics Inc. SM2615FT1R69
SM2615FT1R69 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FT1R69
Brief Description
RES SMD 1.69 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FT1R69.pdf
Availability of SM2615FT1R69
QUANTITY
SM2615FT1R69 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FT1R69
Internal Part NumberEIS-SM2615FT1R69
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FT1R69
Related LinksSM2615, SM2615FT1R69 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FT1R69 Details Description
Related parts for SM2615FT1R69
PATCHBAY 1.5RACK JACK 3PIN CONN datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
INSULTHERM TRU-FIT 6AWG 250' datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 20POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 5MHZ 40DIP datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN PLUG 7P INLINE PIN RA CRMP datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP 3300 UF 20% 10 V datasheet.pdf