Stackpole Electronics Inc. SM2615FT34R8
SM2615FT34R8 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FT34R8
Brief Description
RES SMD 34.8 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FT34R8.pdf
Availability of SM2615FT34R8
QUANTITY
SM2615FT34R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FT34R8
Internal Part NumberEIS-SM2615FT34R8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FT34R8
Related LinksSM2615, SM2615FT34R8 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FT34R8 Details Description
Related parts for SM2615FT34R8
RES SMD 825 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 21.8VWM 39.1VC SMPC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC VTM 12V 25A SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 78POS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf