Stackpole Electronics Inc. SM2615FT787R
SM2615FT787R picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FT787R
Brief Description
RES SMD 787 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FT787R.pdf
Availability of SM2615FT787R
QUANTITY
SM2615FT787R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FT787R
Internal Part NumberEIS-SM2615FT787R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FT787R
Related LinksSM2615, SM2615FT787R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FT787R Details Description
Related parts for SM2615FT787R
HEX NUT 3/8" BRASS 1/4-32 datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A SOT-323 datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CORD 5 POS FEMALE, RA 2M datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf