Stackpole Electronics Inc. SM2615FT8R87
SM2615FT8R87 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FT8R87
Brief Description
RES SMD 8.87 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FT8R87.pdf
Availability of SM2615FT8R87
QUANTITY
SM2615FT8R87 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FT8R87
Internal Part NumberEIS-SM2615FT8R87
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FT8R87
Related LinksSM2615, SM2615FT8R87 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FT8R87 Details Description
Related parts for SM2615FT8R87
FLOOR MAT 0.125" X 4' X 8' datasheet.pdf
HDR RA SR .100 GP datasheet.pdf
IC 3PRT CABLE TXRX/ARBIT 80HTQFP datasheet.pdf
RES 150 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
DRAWN SECTION PNL MNT BASE datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
LSF-SMT 7.50/08/180 1.5 BK datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 1.2A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf