Stackpole Electronics Inc. SM2615FTR115
SM2615FTR115 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FTR115
Brief Description
RES SMD 0.115 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FTR115.pdf
Availability of SM2615FTR115
QUANTITY
SM2615FTR115 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FTR115
Internal Part NumberEIS-SM2615FTR115
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.115
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FTR115
Related LinksSM2615, SM2615FTR115 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FTR115 Details Description
Related parts for SM2615FTR115
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
PANEL STEEL SWING 30X20" WHT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 240PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 26PIN GOLD RT ANG WW datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE II datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1.5W 1218 datasheet.pdf