Stackpole Electronics Inc. SM2615FTR150
SM2615FTR150 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615FTR150
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615FTR150.pdf
Availability of SM2615FTR150
QUANTITY
SM2615FTR150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615FTR150
Internal Part NumberEIS-SM2615FTR150
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615FTR150
Related LinksSM2615, SM2615FTR150 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615FTR150 Details Description
Related parts for SM2615FTR150
IC DIFF LINE DRVR/RCVR 16-TSSOP datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14VQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
POLYSWITCH 1.50A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
IC FPGA 196 I/O 324FBGA datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 10POS datasheet.pdf
WIRE DUCT PVC SLOTTED datasheet.pdf
METRAL PWR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf