Stackpole Electronics Inc. SM2615JTR330
SM2615JTR330 picture photo
Mfg. Part Number
SM2615JTR330
Brief Description
RES SMD 0.33 OHM 5% 1W 2615
Datasheet Download
SM2615JTR330.pdf
Availability of SM2615JTR330
QUANTITY
SM2615JTR330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM2615JTR330
Internal Part NumberEIS-SM2615JTR330
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package2615
Size / Dimension0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Height0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM2615JTR330
Related LinksSM2615, SM2615JTR330 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM2615JTR330 Details Description
Related parts for SM2615JTR330
IDC CABLE - CKC34G/AE34G/CCE34G datasheet.pdf
CONN PLUG WALL PLATE 4POS FEMALE datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3.1W STEREO D 16WLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf