Amphenol Industrial SM3106F20-82P
SM3106F20-82P picture photo
Mfg. Part Number
SM3106F20-82P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 17C 17#16 PIN PLUG
Datasheet Download
SM3106F20-82P.pdf
Availability of SM3106F20-82P
QUANTITY
SM3106F20-82P Order Process
Ship out your order
Specifications of SM3106F20-82P
Internal Part NumberEIS-SM3106F20-82P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM3106F20-82P
Related LinksSM3106, SM3106F20-82P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SM3106F20-82P Details Description
Related parts for SM3106F20-82P
RES ARRAY 5 RES 20K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES 2.20 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" GOLD datasheet.pdf
LMT SW-DT datasheet.pdf
FIXED IND 240UH 210MA 7.8 OHM datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 50V AXIAL datasheet.pdf